Bine ati venit la Facultatea de Automatica si Calculatoare - UTCN

Contact

Facultatea de Automatica si Calculatoare
Str. G. Baritiu nr. 26-28, 400027 Cluj-Napoca, Romania

Decanat - Sala 48, Telefon: +40-(0)264-401219
Secretariat decanat - Sala 48, Telefon: +40-(0)264-401218
Secretariat studenti - Sala 45, Telefon

Consilierii de studii (2017-2018)

Ciclul I - licență, Calculatoare şi Tehnologia Informaţiei

 

An

Nume îndrumător/Nume înlocuitor

Telefon

E-mail

1 Seria I

1 Seria II

Ș.l.dr.ing. Giosan Ion

Ș.l.dr.ing. Brehar Raluca

+40-(0)264-401477

+040-(0)264-401484

 

Ion.Giosan@cs.utcluj.ro

raluca.brehar@cs.utcluj.ro

1 Seria III (engleză)

Prof.dr.ing. Creț Octavian

Ș.l.dr.info. Costin Iulia

+40-(0)264-401477

+40-(0)264-401481

Octavian.Cret@cs.utcluj.ro

Iulia.Costin@cs.utcluj.ro

2 Seriile I, II

Conf.dr.ing. Peculea Adrian

Ș.l.dr.ing. Iancu Bogdan

+40-(0)264-401245

Adrian.Peculea@cs.utcluj.ro

Bogdan.Iancu@cs.utcluj.ro

2 Seria III (engleză)

Ș.l.dr.ing. Joldoș Marius

Ș.l.dr.ing. Hângan Anca

+40-(0)264-202370

+40-(0)264-401489

Marius.Joldos@cs.utcluj.ro

Anca.Hangan@cs.utcluj.ro

3 Seria I

Prof.dr.ing. Todoran Eneia

Conf.dr.ing. Mitrea Delia

+40-(0)264-401481

+40-(0)264-401484

Eneia.Todoran@cs.utcluj.ro

Delia.Mitrea@cs.utcluj.ro

3 Seria II

Ș.l.dr.ing. Melenti Cornelia

Ș.l.dr.ing. Ștefănuț Teodor

+40-(0)264-401478

Cornelia. Melenti@cs.utcluj.ro

Teodor.Stefanut@cs.utcluj.ro

3 Seria III (engleză)

Prof.dr.ing. Dănescu Radu

Conf.dr.ing. Oniga Florin

+40-(0)264-401457

Radu.Danescu@cs.utcluj.ro

Florin.Oniga@cs.utcluj.ro

4 Seria I (Calc.)

Conf.dr.ing. Coleşa Adrian

Ș.l.dr.ing. Mărginean Anca

+40-(0)264-401478

+40-(0)264-401446

Adrian.Colesa@cs.utcluj.ro

Anca.Marginean@cs.utcluj.ro

4 Seria II (T.I.)

Ș.l.dr.ing. Anghel Ionuț

Ș.l.dr.ing. Lemnaru Camelia

+40-(0)264-202352

+40-(0)264-401479

Ionut.Angel@cs.utcluj.ro

Camelia.Lemnaru@cs.utcluj.ro

4 Seria III (engleză)

Conf.dr.ing. Groza Adrian

Ș.l.dr.ing. Slăvescu Radu

+40-(0)264-401446

Adrian.Groza@cs.utcluj.ro

Radu.Razvan.Slavescu@cs.utcluj.ro

 

 

 

 

 

 

Ciclul I - licență, Ingineria Sistemelor

 

An

Nume

Telefon

E-mail

1 AIA (română, engleză)

Conf. Dr.Ing. Vlad Muresan

 

+40-(0)264-202437

Vlad.Muresan@aut.utcluj.ro

 

2 AIA  (română, engleză)

SL.Dr.Ing. Sorin Herle

 

+40-(0)264-401585

Sorin.Herle@aut.utcluj.ro

 

3 AIA (română, engleză)

As.Drd.Ing. Iulia Stefan

 

+40-(0)264-402366

 

Iulia.Stefan@aut.utcluj.ro

 

4 AIA (română, engleză)

As.Drd.Ing. Adela Puşcaşiu

 

+40-(0)264-401818

 

Adela.Puscasiu@aut.utcluj.ro

 

1 AIA (SM)

SL.Dr.Ing. Valentin Sita

+40-(0)264-401220

Valentin.Sita@aut.utcluj.ro

2 AIA (SM)

Prof.Dr.Ing. Daniel Moga

+40-(0)264-202437

Daniel.Moga@aut.utcluj.ro

3 AIA (SM)

Conf.Dr.Ing Camelia Avram

+40-(0)264-401822

Camelia.Avram@aut.utcluj.ro

4 AU (SM)

SL.Dr.Ing. Mihai Hulea

+40-(0)264-401822

Mihai.Hulea@aut.utcluj.ro


Ciclul II - master, Calculatoare şi Tehnologia Informaţiei

 

An

Nume

Telefon

E-mail

1-2 IC

Prof.dr.ing. Sebestyen-Pal Gheorghe

+40-(0)264-401489

Gheorghe.Sebestyen@cs.utcluj.ro

1-2 IS

Prof.dr.ing. Salomie Ioan

+40-(0)264-401236

Ioan.Salomie@cs.utcluj.ro

1-2 IVA

Prof.dr.ing. Nedevschi Sergiu

+40-(0)264-202395

Sergiu.Nedevschi@cs.utcluj.ro

1-2 RCSD

Prof.dr.ing. Dădȃrlat Vasile

+40-(0)264-401246

Vasile.Dadarlat@cs.utcluj.ro

1-2 TIE

Prof.dr.ing. Dȋnșoreanu Mihaela

+40-(0)264-202387

Mihaela.Dinsoreanu@cs.utcluj.ro

1-2 CSC

Prof.dr.ing. Potolea Rodica

+40-(0)264-202389

Rodica.Potolea@cs.utcluj.ro

1-2 SISC

Conf.dr.ing. Coleșa Adrian

+40-(0)264-401478

Adrian.Colesa@cs.utcluj.ro

 

 

Ciclul II - master, Ingineria Sistemelor

An

Nume

Telefon

E-mail

1-2  CAP

Prof.Dr.Ing. Petru Dobra

+40-(0)264-401433

Petru.Dobra@aut.utcluj.ro

1-2 IAISC

Prof.Dr.Ing. Tiberiu Letia

+40-(0)264-401432

Tiberiu.Letia@aut.utcluj.ro

1-2 ICAF

Prof.Dr.Ing. Eva Dulf

+40-(0)264-401821

Eva.Dulf@aut.utcluj.ro

1-2 IA

Prof.Dr.Ing. Liviu Miclea

+40-(0)264-401427

Liviu.Miclea@aut.utcluj.ro

 

 

Prezentarea facultatii la deschiderea anului 2017 2018

2017 PREZENTARE FAC AC PLIANT (1)_14sept.pdf (616.8 KiB)

Curs de STUDENTIE an 1- Cum învățăm

CURS DE STUDENTIE CUM INVATAM.ppt (782.0 KiB)

Orar Semestrul II ( 2016-2017) Consilieri de studii licenta

2017 ORAR SEMESTRUL II CONSILIERI STUDII FAC AC.pdf (349.6 KiB)

Regulamentul activitatii de consiliere in UTCN

reg consiliere 31mai2016.pdf (99.2 KiB)

Consultant consilier in cariera FAC AC

Consultant consilier in cariera: Ec.Dr. Simona SABO-MARTIS

Atributiile consultantului consilier in cariera  le regasiti pe Regulamentul de consiliere afisat pe site la Studenti/Consilieri de studii.

ORAR: Miercuri 15.30-17.30 Sala 45 - Baritiu 28

Programari prin email: simona.martis@staff.utcluj.ro

sau tel: 0264/401426 zilnic intre 8-15.

Consilierii de studii (2016-2017)

 

Ciclul I - licență, Calculatoare şi Tehnologia Informaţiei

 

An

Nume îndrumător/Nume înlocuitor

Telefon

E-mail

1 Seriile I, II

Conf.dr.ing. Văcariu Lucia

Asist.dr.ing. Giosan Ion

+40-(0)264-401477

Lucia.VacariuA@cs.utcluj.ro

Ion.Giosan@cs.utcluj.ro

1 Seria III (engleză)

Prof.dr.ing. Creț Octavian

Ș.l.dr.ing. Costin Iulia

+40-(0)264-401477

+40-(0)264-401481

Octavian.Cret@cs.utcluj.ro

Iulia.Costin@cs.utcluj.ro

2 Seriile I, II

Ș.l.dr.ing. Peculea Adrian

Ș.l.dr.ing. Iancu Bogdan

+40-(0)264-401245

Adrian.Peculea@cs.utcluj.ro

Bogdan.Iancu@cs.utcluj.ro

2 Seria III (engleză)

Ș.l.dr.ing. Joldoș Marius

Ș.l.dr.ing. Hângan Anca

+40-(0)264-202370

+40-(0)264-401489

Marius.Joldos@cs.utcluj.ro

Anca.Hangan@cs.utcluj.ro

3 Seria I

Prof.dr.ing. Todoran Eneia

Ș.l.dr.ing. Mitrea Delia

+40-(0)264-401481

+40-(0)264-401484

Eneia.Todoran@cs.utcluj.ro

Delia.Mitrea@cs.utcluj.ro

3 Seria II

Asist.ing. Melenti Cornelia

Ș.l.dr.ing. Ștefănuț Teodor

+40-(0)264-401478

Cornelia. Melenti@cs.utcluj.ro

Teodor.Stefanut@cs.utcluj.ro

3 Seria III (engleză)

Conf.dr.ing. Mariţa Tiberiu

Conf.dr.ing. Oniga Florin

+40-(0)264-401457

Tiberiu. Marita@cs.utcluj.ro

Florin.Oniga@cs.utcluj.ro

4 Seria I (Calc.)

Ș.l.dr.ing. Coleşa Adrian

Ș.l.dr.ing. Mărginean Anca

+40-(0)264-401478

+40-(0)264-401446

Adrian.Colesa@cs.utcluj.ro

Anca.Marginean@cs.utcluj.ro

4 Seria II (T.I.)

Ș.l.dr.ing. Anghel Ionuț

Ș.l.dr.ing. Lemnaru Camelia

+40-(0)264-202352

+40-(0)264-401479

Ionut.Angel@cs.utcluj.ro

Camelia.Lemnaru@cs.utcluj.ro

4 Seria III (engleză)

Conf.dr.ing. Groza Adrian

Ș.l.dr.ing. Slăvescu Radu

+40-(0)264-401446

Adrian.Groza@cs.utcluj.ro

Radu.Razvan.Slavescu@cs.utcluj.ro

 

Ciclul I - licență, Ingineria Sistemelor

 

An

Nume

Telefon

E-mail

1 AU (română, engleză)

SL.Dr.Ing. Sorin Herle

+40-(0)264-401585

Sorin.Herle@aut.utcluj.ro

1 AU (SM)

Conf. Dr.Ing. Vlad Muresan

+40-(0)264-202437

Vlad.Muresan@aut.utcluj.ro

2 AU (română, engleză)

As.Drd.Ing. Iulia Stefan

+40-(0)264-202366

Iulia.Stefan@aut.utcluj.ro

2 AU (SM)

Prof.Dr.Ing. Daniel Moga

+40-(0)264-202437

Daniel.Moga@aut.utcluj.ro

3 AU (română, engleză)

As.Drd.Ing. Adela Puşcaşiu

+40-(0)264-401818

Adela.Puscasiu@aut.utcluj.ro

3 AU (SM)

Conf.Dr.Ing Camelia Avram

+40-(0)264-401822

Camelia.Avram@aut.utcluj.ro

4 AU (română, engleză)

SL.Dr.Ing. Cosmin Marcu

+40-(0)264-401584

Cosmin.Marcu@aut.utcluj.ro

4 AU (SM)

SL.Dr.Ing. Mihai Hulea

+40-(0)264-401822

Mihai.Hulea@aut.utcluj.ro

 

Ciclul II - master, Calculatoare şi Tehnologia Informaţiei

 

An

Nume

Telefon

E-mail

1 IC

Prof.dr.ing. Sebestyen-Pal Gheorghe

+40-(0)264-401489

Gheorghe.Sebestyen@cs.utcluj.ro

2 IC

Prof.dr.ing. Sebestyen-Pal Gheorghe

+40-(0)264-401489

Gheorghe.Sebestyen@cs.utcluj.ro

1 IS

Prof.dr.ing. Salomie Ioan

+40-(0)264-401236

Ioan.Salomie@cs.utcluj.ro

2 IS

Prof.dr.ing. Salomie Ioan

+40-(0)264-401236

Ioan.Salomie@cs.utcluj.ro

1 IVA

Prof.dr.ing. Nedevschi Sergiu

+40-(0)264-202395

Sergiu.Nedevschi@cs.utcluj.ro

2 IVA

Prof.dr.ing. Nedevschi Sergiu

+40-(0)264-202395

Sergiu.Nedevschi@cs.utcluj.ro

1 RCSD

Prof.dr.ing. Dădȃrlat Vasile

+40-(0)264-401246

Vasile.Dadarlat@cs.utcluj.ro

2 RCSD

Prof.dr.ing. Dădȃrlat Vasile

+40-(0)264-401246

Vasile.Dadarlat@cs.utcluj.ro

1 TIE

Prof.dr.ing. Dȋnșoreanu Mihaela

+40-(0)264-202387

Mihaela.Dinsoreanu@cs.utcluj.ro

2 TIE

Prof.dr.ing. Dȋnșoreanu Mihaela

+40-(0)264-202387

Mihaela.Dinsoreanu@cs.utcluj.ro

1 CSC

Prof.dr.ing. Potolea Rodica

+40-(0)264-202389

Rodica.Potolea@cs.utcluj.ro

2 CSC

Prof.dr.ing. Potolea Rodica

+40-(0)264-202389

Rodica.Potolea@cs.utcluj.ro

1 SISC

Ș.l.dr.ing. Coleșa Adrian

+40-(0)264-401478

Adrian.Colesa@cs.utcluj.ro

 

Ciclul II - master, Ingineria Sistemelor

 

An

Nume

Telefon

E-mail

1 CAP

Prof.Dr.Ing. Petru Dobra

+40-(0)264-401433

Petru.Dobra@aut.utcluj.ro

2 CAP

Prof.Dr.Ing. Petru Dobra

+40-(0)264-401433

Petru.Dobra@aut.utcluj.ro

1 IAISC

Prof.Dr.Ing. Tiberiu Letia

+40-(0)264-401432

Tiberiu.Letia@aut.utcluj.ro

2 IAISC

Prof.Dr.Ing. Tiberiu Letia

+40-(0)264-401432

Tiberiu.Letia@aut.utcluj.ro

1 ICAF

Prof.Dr.Ing. Eva Dulf

+40-(0)264-401821

Eva.Dulf@aut.utcluj.ro

2 ICAF

Prof.Dr.Ing. Eva Dulf

+40-(0)264-401821

Eva.Dulf@aut.utcluj.ro

1 IA

Prof.Dr.Ing. Liviu Miclea

+40-(0)264-401427

Liviu.Miclea@aut.utcluj.ro

2 IA

Prof.Dr.Ing. Liviu Miclea

+40-(0)264-401427

Liviu.Miclea@aut.utcluj.ro

Ne puteti urmari si pe: utcn facebook utcn titter