Bine ati venit la Facultatea de Automatica si Calculatoare - UTCN

Contact

Facultatea de Automatica si Calculatoare
Str. G. Baritiu nr. 26-28, 400027 Cluj-Napoca, Romania

Decanat - Sala 48, Telefon: +40-264-401219
Secretariat decanat - Sala 48, Telefon: +40-264-401218
Secretariat studenti - Sala 45, Telefon(vezi contactele de mai jos)

ALEGERI 2020 PROGRAMARI ONLINE SECRETARIAT

Consilieri de studii DEP CALCULATOARE 2020-2021

DEPARTAMENTUL CALCULATOARE

 

Consilieri de an

Anul universitar 2020-2021

 

 

An de studiu

Limba de predare

Seria

Consilier de an

Inlocuitor consilier de an

Anul 1

Romana

Seria I

Conf.dr.ing. Brehar Raluca

Tel: 0264-401484

Email: Raluca.Brehar@cs.utcluj.ro

S.l.dr.ing. Lisman Florin

Tel: 0264-401477

Email: Dragos.Lisman@cs.utcluj.ro

Seria II

Conf.dr.ing. Giosan Ion

Tel: 0264-401484

Email: Ion.Giosan@cs.utcluj.ro

Engleza

Seria III eng.

Prof.dr.ing. Cret Octavian

Tel: 0264-401477

Email: Octavian.Cret@cs.utcluj.ro

S.l.dr.inf. Costin Iulia

Tel: 0264-401481

Email: Iulia.Costin@cs.utcluj.ro

Anul 2

Romana

Seria I

Conf.dr.ing. Peculea Adrian

Tel: 0264-401245

Email: Adrian.Peculea@cs.utcluj.ro

S.l.dr.ing. Iancu Bogdan

Tel: 0264-401245

Email: Bogdan.Iancu@cs.utcluj.ro

Seria II

Engleza

Seria III eng.

S.l.dr.ing. Joldos Marius

Tel: 0264-202370

Email: Marius.Joldos@cs.utcluj.ro

Conf.dr.ing. Hangan Anca

Tel: 0264-401489

Email: Anca.Hangan@cs.utcluj.ro

Anul 3

Romana

Seria I

Prof.dr.ing.Todoran Eneia

Tel: 0264-401481

Email: Eneia.Todoran@cs.utcluj.ro

Conf.dr.ing. Mitrea Delia

Tel: 0264-401484

Email: Delia.Mitrea@cs.utcluj.ro

Seria II

S.l.dr.ing. Melenti Cornelia

Tel: 0264-401478

Email: Cornelia.Melenti@cs.utcluj.ro

Conf.dr.ing. Stefanut Teodor

Tel: 0264-401478

Email: Teodor.Stefanut@cs.utcluj.ro

Engleza

Seria III eng.

Prof.dr.ing. Danescu Radu

Tel: 0264-401457

Email: Radu.Danescu@cs.utcluj.ro

Conf.dr.ing. Bacu Victor

Tel: 0264202388

Email: Victor.Bacu@cs.utcluj.ro

Anul 4

Romana

Seria I (Calc.)

Conf.dr.ing. Marginean Anca

Tel: 0264-401446

Email: Anca.Marginean@cs.utcluj.ro

S.l.dr.ing. Antal Marcel

Tel: 0264401443

Email: Marcel.Antal@cs.utcluj.ro

Seria II (T.I.)

Conf.dr.ing. Anghel Ionut

Tel: 0264-202352

Email: Ionut.Anghel@cs.utcluj.ro  

Conf.dr.ing. Lemnaru Camelia

Tel: 0264-401479

Email: Camelia.Lemnaru@cs.utcluj.ro

Engleza

Seria III eng.

Prof.dr.ing. Groza Adrian

Tel: 0264-401446

Email: Adrian.Groza@cs.utcluj.ro

Conf.dr.ing. Slavescu Radu Razvan

Tel: 0264-401446

Email: Radu.Razvan.Slavescu@cs.utcluj.ro

 

Nr.crt.

Programul de master

Responsabil master

1

Complemente de Stiinta Calculatoarelor

Prof.dr.ing. Potolea Rodica

tel: 0264-202389

email: Rodica.Potolea@cs.utcluj.ro

2

 

Inginerie Software

Prof.dr.ing. Salomie Ioan

tel: 0264-401236

email: Ioan.Salomie@cs.utcluj.ro

3

 

Inteligenta si Viziune Artificiala

Prof.dr.ing. Nedevschi Sergiu

tel:0264-202395

email: Sergiu.Nedevschi@cs.utcluj.ro

4

 

Retele de Comunicatii si Sisteme Distribuite

Prof.dr.ing. Dadarlat Vasile                               

tel: 0264-401246                                                         email: Vasile.Dadarlat@cs.utcluj.ro

5

 

Securitatea Informatiilor si Sistemelor de Calcul

Conf.dr.ing. Colesa Adrian                                              tel: 0264-401478                                                email:Adrian.Colesa@cs.utcluj.ro                                        

6

 

Tehnologia Informatiei in Economie

Prof.dr.ing. Dinsoreanu Mihaela

 tel: 0264-202387

email: Mihaela.Dinsoreanu@cs.utcluj.ro

Consilieri de studii DEP AUTOMATICA 2020-2021

Afisat 24.09.2020 ora 14.00

A. Nivel licență Cluj-Napoca ( AIA - Automatică și Informatică Aplicată)

 

Anul I AIA (română+engleză) - ȘL. dr. ing. Sorin Herle (Sorin.Herle@aut.utcluj.ro).
Anul II AIA (română+engleză) - As. dr. ing. Dan Goța (Dan.Gota@aut.utcluj.ro), 
Anul III AIA (română+engleză) - As. drd. ing. Adela Puşcaşiu (Adela.Puscasiu@aut.utcluj.ro),

Anul IV AIA (română+engleză) - Conf. dr. ing. Vlad Mureșan (Vlad.Muresan@aut.utcluj.ro),

 

B. Nivel licență Satu-Mare

 

Anul I AIA Satu-Mare - Lect. dr. mat. Tania Lazăr (Tania.Lazar@math.utcluj.ro),
Anul II AIA Satu-Mare - As. dr. ing. Dora Morar (Dora.Sabau@aut.utcluj.ro),
Anul III AIA Satu-Mare - Conf. dr. ing. Camelia Avram (Camelia.Avram@aut.utcluj.ro),
Anul IV AIA Satu-Mare - ȘL. dr. ing.Valentin Sita (Valentin.Sita@aut.utcluj.ro).

 

C. Nivel master Cluj-Napoca 

 

Master CAP anii I-II - Prof. dr. ing. Petru Dobra (Petru.Dobra@aut.utcluj.ro),
Master IAISC anii I-II - Prof. dr. ing. Tiberiu Leția (Tiberiu.Letia@aut.utcluj.ro),
Master ICAF anii I-II - Prof. dr. ing. Éva Dulf (Eva.Dulf@aut.utcluj.ro),
Master IA anii I-II - Prof. dr. ing. Liviu Miclea (Liviu.Miclea@aut.utcluj.ro).

Regulamentul activitatii de consiliere in UTCN

reg consiliere 31mai2016.pdf (99.2 KiB)

Consultant consilier in cariera FAC AC

Consultant consilier in cariera: Ec.Dr. Simona SABO-MARTIS

Atributiile consultantului consilier in cariera  le regasiti pe Regulamentul de consiliere afisat pe site la Studenti/Consilieri de studii.

ORAR: Miercuri 15.30-17.30 Sala 45 - Baritiu 28

Programari prin email: simona.martis@staff.utcluj.ro

sau tel: 0264/401426 zilnic intre 8-15.

Ne puteti urmari si pe: utcn facebook utcn titter
" "