Sesiunea de restante vara 2016-2017

Planificarea examenelor restante din semestrul 2 al anului universitar 2016-2017 din perioada 3-9 iulie 2017 (pentru ani neterminali și terminali) poate fi consultată mai jos. Rugăm studenţii să consulte frecvent planificarea deoarece pot apare modificări. În această sesiune se pot susţine: examenele restante aferente semestrului 2 din anul curent şi din anii anteriori; examene pentru măriri de note corespunzătoare disciplinelor semestrului 2 din anul curent (conform regulamentului ECTS se pot susţine patru măriri pe întregul an - două în mod gratuit, două cu taxă). Pentru măriri de note este necesară depunerea unei cereri la secretariatul facultăţii, până joi 29 iunie a.c., ora 14.00 - rugăm a se descărca și completa formularul de mai jos - (în care se precizează atât numele disciplinei cât și a cadrului didactic titular de disciplină).

De asemeni, studenții care nu și-au achitat, conform contractului disciplinelor, obligațiile financiare aferente semestrului 2, o pot face in perioada 26-29 iunie a.c. atât la caseria UTCN cât si online. Nu va fi posibilă examinarea dacă nu s-au achitat obligațiile financiare prevăzute în contractul disciplinelor de la începutul anului universitar (studenții respectivi nu vor figura pe catalog).

Recomandăm studenților consultarea Regulamentului ECTS (Cap.7) pentru a vedea posibilitățile de motivare a absențelor, de susținere a restanțelor din ani anteriori, de mărire a notei obținute, etc.