Sesiunea de restante iarna 2017-2018

Planificarea examenelor restante din semestrul 1 al anului universitar 2017-2018 din perioada 19 - 25 februarie a.c. poate fi consultată mai jos. Rugăm studenţii să consulte frecvent planificarea deoarece pot apare modificări. În această sesiune se pot susţine: examenele restante aferente semestrului 1 atât din anul curent (în mod gratuit) cât şi din anii anteriori (fără taxe suplimentare față de cele prevăzute în contractul disciplinelor); examene pentru măriri de note corespunzătoare disciplinelor semestrului 1 din anul curent (conform regulamentului ECTS se pot susţine patru măriri de note într-un an universitar - două gratuite, două cu taxă).

Obligațiile financiare aferente semestrului 1 pot fi achitate în perioada 12-15 februarie 2018, zilnic până la ora 14, la Biroul taxe al universității sau online, conform deciziei de mai jos. Pentru evitarea aglomerației sau a blocajelor, recomandăm studenților a nu lăsa pe ultima zi efectuarea plăților (neplata obligațiilor angajate prin contractul disciplinelor atrage după sine neadmiterea în examen - lipsa de pe catalog).

Pentru măriri de note (inclusiv pentru cele gratuite) este necesară depunerea unei cereri la secretariatul facultăţii cel târziu până joi, 15 februarie a.c., ora 14.00 (rugăm a se descărca și completa formularul de mai jos, în care se precizează atât numele disciplinei cât și a cadrului didactic titular de disciplină). Studenții de la plată care nu au achitat rata 2 a taxei de școlarizare, conform listei de mai jos, au fost exmatriculați (deci nu pot participa la examene).