Sesiune exceptionala pentru anii terminali

Referitor la sesiunea excepțională a anilor terminali, conducerea facultății a decis ca perioada de desfășurare a acesteia să fie 6 iunie - 2 iulie 2017. Toate examenele de semestru 1 vor fi planificate o singură dată, iar în cazul unor suprapuneri de examene acestea vor fi susținute la o dată ulterioară stabilită de comun acord cu cadrul didactic. Reamintim studenților să nu amâne pe ultima zi plata examenelor pentru sesiunea excepțională, pentru a evita neplăcerile aglomerației. Conform hotărârii de mai jos, se organizează sesiunea excepțională de consultații și restanțe în regim cu taxă doar pentru anii terminali (licență și master) și doar pentru maxim două examene de semestru 1 (an curent sau ani anteriori). Studenții sunt rugați să achite cât mai repede examenele pe care doresc să le susțină. Taxa de examen achitată nu este luată în considerare decât dacă au fost achitate și obligațiile financiare asumate în contractul disciplinelor. De asemeni, rugăm a se consulta frecvent acest anunț pentru completările ce se vor face.