Zilele Carierei în UTCN (copy)

Stimați studenti,

Vă invităm să vă alăturați evenimentului nostru anual, “Zilele Carierei în UTCN”, care va avea loc în perioada 4-8 martie 2024. Ediția din acest an, a XI-a, va aborda o temă deosebit de actuală și relevantă: Diversitatea.

Zilele Carierei sunt dedicate facilitării conexiunilor dintre mediul academic și cel profesional, oferind studenților oportunitatea de a interacționa direct cu reprezentanții unor companii de top. Este un prilej excelent pentru ei să afle mai multe despre perspectivele de carieră din diverse domenii și să își dezvolte rețeaua de contacte.

Evenimentul va include următoarele tipuri de activităţi, deja consacrate:

1. Coaching de grup pentru studenți și absolvenți – dezvoltarea competențelor tehnice și socio-emoționale
  2. Expoziție Tehnică cu produsele firmelor (tehnologii și servicii)
  3. Simulare de interviu pentru angajare – ședințe individuale pentru studenți
  4. Masă rotundă între angajatori, cadre didactice și studenți, cu tema: “Tendințe în dezvoltarea pieței muncii într-o lume diversă, echitabilă și incluzivă”

Înscrierile pentru simulările de interviu sunt acum deschise! Link de acces la formularul de înscriere:

Aceste sesiuni reprezintă o șansă unică pentru studenți de a obține experiență practică în interviuri și de a primi feedback direct din partea reprezentanților HR din peste 20 de companii partenere.