Zilele Carierei în UTCN -aprilie 2022

Stimati studenti,

În perioada 11-15 Aprilie 2022, se va desfăşura cea de a IX-a ediţie a evenimentului  Zilele Carierei în UTCN. Evenimentul este organizat online, în Campusul Virtual al UTCN (platforma MSTeams), de către Centrul de Consiliere şi Orientare în Carieră.

Vă invităm să accesaţi team-ul Zilele Carierei UTCN – Aprilie 2022, folosind codul: ehwvi51 şi să alegeţi activităţile la care doriţi să participaţi:

- Prezentări de produse/tehnologii/servicii ale firmelor partenere, precum şi oportunități de carieră - se vor desfășura pe canalul Prezentări companii;

- Workshop-uri destinate dezvoltării de SoftSkills - se vor desfăşura pe canalul „Pregăteşte-te de interviu!

- Simulări de interviu desfăşurate cu specialişti din cadrul companiilor partenere - se vor desfăşura online, după tipicul fiecărei companii. Mai multe informaţii vor fi disponibile pe canalul Informații simulare interviu;

- Masă rotundă între angajatori, cadrele didactice ale UTC-N și studenți, pe tema: ”Universitatea deschisă – Direcţii noi de colaborare şi parteneriate cu mediul economic în vederea creșterii gradului de angajabilitate” – se va desfăşura pe canalul General.

Pentru înscriere la simulări de interviu se accesează următorul link din contul O365: https://forms.office.com/r/9TC0pLJnKm
(formularul va fi deschis până joi, 7 aprilie 2022, ora 12.00 PM).

Programul Zilelor carierei si link-urile sunt in fisierul atasat!

Vă aşteptăm în team-ul Zilele Carierei UTCN – Aprilie 2022 !