Workshop programare in cloud Gratuit pentru studenti 20-23 decembrie 2021 - IBM

Stimati studenti,

in perioada 20-23 Decembrie 2021 , IBM Romania organizeaza GRATUIT pentru studenti workshopul "Developing applications in IBM Cloud " in care sunt introduse tool-uri si tehnici de programare utilizand tehnologii IBM si nu numai, workshop care vine in intampinarea studentilor ce doresc sa participe la concursurile Call for Code.

Workshop-ul se va desfasura online si are urmatoarea agenda:
20 Decembrie 10:00-14:50
Introduction to containerisation using Docker
Introduction to container orchestration using Kubernetes
21 Decembrie 10:00-12:50
Introduction to Serverless computing
22 Decembrie 10:00-13:50
Working with IBM COS SDK
23 Decembrie 10:00-13:50
IBM Watson Assistant - applications in real cases and chatbot development introduction
Deploying AI models on IBM Cloud

Ce este Call for Code?
Call for Code invită dezvoltatorii și entuziastii din întreaga lume să construiască și să contribuie la proiecte tehnologice sustenabile, open source, care abordează probleme sociale și umanitare, asigurând în același timp că soluțiile de top sunt implementate pentru a face o diferență demonstrabilă.
IBM este partener fondator al initiativei Call for Code, fiind implicat in concursurile propuse pentru rezolvarea diverselor probleme de actualitate. Castigatorii sunt premiati cu premii in bani, premiile variaza in functie de categorie intre 10000$ si 200000$.
Pentru mai multe informatii accesati:

Pentru inscrieri si detalii de acces va rog sa ma contactati la adresa florin.anton@ro.ibm.com