Programului de consiliere prin activități de grup

Dragi studenti.

Centrul de Consiliere și Orientare în Carieră (CCOC) vă invită să participaţi la cea de a 3-a ediție a Programului online de consiliere prin activități de grup ce se va desfășura în perioada 27 iunie – 8 iulie 2022, în colaborare cu parteneri de pe piaţa muncii.

Programul constă într-o serie de webinarii,  în cadrul cărora vor fi abordate tematici ca::
- pregătire pentru prezentarea la interviu
- conceperea CV-ului
- utilizarea platformelor de recrutare
- valori şi competenţe cerute de piaţa muncii
- identitate profesională / alegerea carierei
- managementul timpului şi al priorităţilor
- munca în echipă, ş.a.

Vă puteți înscrie în perioada 16-27 mai 2022 completând Formularul de înscriere din linkul de mai jos:

PROIECTUL PERMITE ACORDAREA DE SPRIJIN FINANCIAR STUDENŢILOR PARTICIPANŢI CARE PROVIN DIN FAMILII CU VENITURI REDUSE, PE BAZA UNEI PROCEDURI DE SELECŢIE care poate fi consultată pe site-ul Centrului de Consiliere şi Orientare în Carieră al UTCN: www.utcluj.ro/ococ.
Orice participant care dorește să solicite sprijinul financiar, va completa formularul pdf Solicitare pentru acordarea de sprijin financiar (atașat). Solicitarea va fi transmisă scanare/fotografie la adresa de e-mail: ccop@cunbm.utcluj.ro sau Marius.Mesaros@ococ.utcluj.ro în perioada de înscriere.

Orarul detaliat va fi comunicat în timp util participanţilor.
Programului online de consiliere prin activități de grup este parte integrantă a proiectului “ Măsuri de echitate și incluziune a tinerilor pentru favorizarea reușitei, în cadrul Universității Tehnice din Cluj-Napoca CNFIS-FDI-2022-0354 ”.

Înscrierile se pot face până cel târziu la data de 27 mai 2022.