Program Zilele Carierei in UTCN - 06-10 martie 2023 (copy)

Dragi studenti,

Vă invităm să participați la cea de a 10-a ediție “ZILELE CARIEREI IN UTCN”, care va avea loc în perioada 06-10 MARTIE 2023.

Activitățile programate cuprind:
- Expoziții tehnice de produse  și servicii ale firmelor partenere (în clădirile UTCN de pe str. Barițiu și B-dul Muncii),
- Simulări de interviu susținute de către specialiști HR,
- Ateliere de dezvoltare personală ,
- Vizite la firme,
- Masă rotundă între angajatori, cadre didactice și studenți,
- Lansare de noi instrumente de lucru pentru consilierea de carieră (_JURNAL DE CARIERĂ, CAIET DE ACTIVITĂȚI_).

Pentru a marca ediția aniversară din acest an, se  organizeaza pentru studenții universității noastre concursul _PLAY THE GAME OF INTERNSHIPS_, prin intermediul căruia dorim să îi implicăm activ în activitățile de dezvoltare personală și profesională oferite în cadrul evenimentului "Zilele Carierei în UTCN 2023". Studenții vor avea șansa să se remarce prin performanțe deosebite și să fie recompensați pentru acestea cu obținerea unui internship / loc de practică.

Vă rugăm să participati in numar cat mai mare la activități.

Programul complet al evenimentului poate fi consultat  mai jos in afisul atasat.