Innovation Labs - Felicitari studentelor premiate

Suntem mândri să anunțăm că o echipă formată din patru studente de la Automatică şi Informatică Aplicată,  Facultatea de Automatică și Calculatoare a Universității Tehnice din Cluj-Napoca a câștigat marele premiu la prestigiosul program de mentorat și pre-accelerare Innovation Labs!

Echipa Rhythm Touch a impresionat juriul cu o invenție revoluționară: o brățară care transformă muzica în vibrații, oferind persoanelor cu deficiențe de auz o nouă modalitate de a experimenta concertele și festivalurile. Acest dispozitiv inovator captează sunetele și le convertește în vibrații, permițând purtătorilor să simtă ritmul muzicii chiar dacă nu o pot auzi.

Felicitări Bara Iulia, Mihali Marioara, Popa Ioana-Andreea şi Rizel Maria-Catalina pentru dedicare și inovație!