Incheiere Practica de vara @Analog Devices

In perioada iulie - august anul acesta s-a desfasurat programul de practica de vara cu durata de 6 saptamani in cadrul companiei Analog Devices Romania. La acest program au participat 22 de studenti de la Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca, de la facultatile: Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei, Automatica si Calculatoare si Inginerie Electrica.

Programul a fost construit in jurul a patru module de invatare interconectate:

• design hardware,
  • design HDL,
  • software embedded
  • aplicatii software,

oferindu-le studentilor oportunitatea de a experimenta toate etapele dezvoltarii unui proiect de la stadiul de idee pana la produsul final.

Feedbackul studentilor, experienta acumulata si dorinta de a promova cultura, mediul de lucru si de a ghida studentii spre o mai buna intelegere si abordare a sistemelor electronice si a procesului lor de dezvoltare au facut din acest program unul de succes.